Sorularla ✟ Hristiyanlık

C
Christian 3 hafta önce
3
Cevaplar

Ders 1: Üçlü Birlik Kavramı

Tanrı’nın üçlükte tekliğini, doğasını ve karakterini tartışalım. Tek bir Tanrı vardır. Göklerin ve yerin, her şeyin yaratıcısı; var olan, var olmuş ve var olacak olan; başlangıç ve son, O’dur. Tanrı ruhtur, sonsuzdur, değişmez. Egemen ve bağımsızdır; bütün varlıklar O’na bağımlıdır. Adil ve doğrudur; sevgi, lütuf ve merhamet gösterir; gerçek ve sadıktır; her şeye gücü yeter; kutsaldır. Sonsuzluktan beri ve sonsuza dek, tek ve aynı Tanrı üç benlikte bulunmaktadır: Baba, Oğul ve Kutsal Ruh. Bu üç benlik Tanrı’nın tekliği içinde öz, varlık ve yetki açısından aynı, işlev açısından değişik, birbirlerine eşit ve birbirleriyle uyumlu olarak bulunmaktadır.

Cevapları Gör
C
Christian 3 hafta önce
0
Cevap

İsa Kim?

Cevapları Gör
C
Christian 3 hafta önce
0
Cevap

Vaftiz Dersleri

Yeni imanlı kardeşlerimiz için vaftiz dersleri çalışmalarında kullanabileceğiniz kaynakları burada bulabilirsiniz. Bu dersler öneri niteliğindedir. Vaftiz derslerini kiliseniz bünyesinde bir kutsal kitap öğretmeni ile beraber yapmanızı öneriyoruz.

Cevapları Gör
C
Christian 3 hafta önce
1
Cevap

Sorularla Hristiyanlık Adresimize Hoşgeldiniz

Merhaba Değerli Okuyucularımız, Sorularla Hristiyanlık ekibi olarak sizden gelen sorulara yanıt arayacak ve bilinmeyene ışık tutarak, gerçeği açığa çıkarmaya çalışacağız. Amacımız Hristiyanlık hakkındaki sorulara sadece gerçek Hristiyanlar tarafından cevap verilmesini sağlamaktır. Eğer Hristiyanlık hakkında aklınıza takılan soru ya da sorularınız varsa lütfen bu platforma yazın. Bizler de sizlerin sorularını cevaplamaya çalışalım. Esenlik dileklerimizle Sorularla Hristiyanlık ekibi..

Cevapları Gör